Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Етика задолжителен предмет за шестооделенците

Go down

Етика задолжителен предмет за шестооделенците

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 17:24

Шестооделенците од следната учебна година задолжително ќе го изучуваат предметот Етика, изјави денеска министерот за образование и наука Никола Тодоров.
„Учениците уште од 12- годишна возраст треба да се запознаат со важноста и значењето на етиката и моралот во животот на човекот и како да остварат и да ги почитуваат етичките вредности и најважно да развиваат вештини на толеранција и почитување“ рече Тодоров.
Предметот Етика ќе биде задолжителен за разлика од Веронаука која ќе се изучува само како изборен предмет.
Според Тодоров Етика ќе предаваат професори кои завршиле Филозофија на Филозофскиот факултет, а предметот ќе се учи само еднаш неделно.
Конкурсот за изготвување на учебникот е веќе објавен.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот