Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Две жртви од А(Х1Н1) во последните три дена

Go down

Две жртви од А(Х1Н1) во последните три дена

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 17:23

Две жени, едната на четириесетгодишна, другата на дваесет и деветгодишна возраст починаа од новиот вирус А(Х1Н1) во последните три дена.И двете жените немале хронични заболувања.
Надлежните препорачуваат, граѓаните да се вакцинираат и да ги следат мерките на претпазливост.
„Едногласен е ставот дека и покрај тоа што бројот на новозаболени е драстично намален, сепак останува опасноста од последиците што може да ги предизвика овој вирус“ изјави министерот за здравство Бујар Османи по редовната средба на Комисијата за пандемски грип.
Надлежните очекуваат втор бран на грипот во март, а може и да продолжи и во летниот период.
Се очекува СЗО наредната година да препорача друга трикомпонентна вакцина.
„Една компонентна за новиот грип, една за сезонски и една од Б групата, така што вакцината ќе штити од сите три типа на вирус“ рече претседателката на комисијата за пандемски грип Јованка Костовска.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот