Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тимошенко ги оспорува изборните резултати

Go down

Тимошенко ги оспорува изборните резултати

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 17:15

Украинската премиерка Јулија Тимошенко одбива да признае победа на притивкандидатот Виктор Јанукович, на претседателските избори одржани во неделата, пренесуваат локалните медиуми.Според украинскиот весник „Правда“ и руската агенција „Итар Тас“, Тимошенко на своите сопартијци им рекла дека никогаш „нема да го признае“ легитимитетот на изборите.
Истите извори наведуваат дека Тимошенко веќе дала упатство до својот правен тим да вложи жалба на изборните резултати.
Врз основа на речиси сите преброени гласови, Јанукович има предност од 3,2 отсто пред Тимошенко, а странските набљудувачи во првичните оценки истакна дека изборите биле слободни и праведни.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот