Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Запленети 500 килограми кокаин во Парагвај

Go down

Запленети 500 килограми кокаин во Парагвај

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 17:02

Парагвајските власти запленија 500 килограми високо квалитетен кокаин при акцијата изведена во северниот дел на земјата, јави агенцијата Ројтерс.Според полицијата, тоа е една од најголемите запленети количини на наркотици во последните две години.
Операцијата била спроведена во околината на селото Педро Хуан Кабаиеро, на околу 500 километри од главниот град Асунсион.
При акцијата биле приведени шест лица за кој се претпоставува дека го организирале транспортот на дрогата.
Пратката била запленета при обидот на трговците да ја натоварат во приватен авион.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот