Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Иран ќе прави подобри ракети од руските С- 300

Go down

Иран ќе прави подобри ракети од руските С- 300

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 17:01

Иран наскоро ќе почне да произведува противракетни системи подобри од руските С- 300, изјавил висок претставник на иранската воздухопловна војска за агенцијата Ирна.„Во многу блиска иднина нашите експерти ќе произведат против ракетен систем чиј квалитет ќе биде еднаков на рускиот систем С- 300 па дури можеби и подобар“, смета генералот на воздухопловната одбрана на Иран Хешматола Касири.

Според Касири ваквата одлука следи бидејќи Русите не им доставиле од противракетниот систем С- 300 од необјасниви причини.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот