Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

„Гранит“ ќе гради автопат во Полска

Go down

„Гранит“ ќе гради автопат во Полска

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:59

Македонската градежна компанија „ГД Гранит АД Скопје“ денеска информираше дека склучила договор за изградба на автопат во Полска.„ГД Гранит АД Скопје потпиша нов Договор со Главната дирекција за патишта и автопати на Република Полска во конзорциум со фирмата NDI SA од Полска со учество од 50 отсто“, се вели во соопштението.

Вредноста на договорот изнесува 125 милиони евра без пресметан ДДВ, со рок на изведба 24 месеци.

Предмет на договорот е изградба на автопат А4, делница од клучката Brezsko до клучката Wierzchoslawice во должина од 20,8 км.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот