Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кина најголем пазар на автомобили во светот

Go down

Кина најголем пазар на автомобили во светот

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:58

Кина со продажбата од 1,32 милиони возила во јануари го зајакна својот статус како најголем пазар на автомобили во светот, јавија светските медиуми.Намалувањето на даноците и владините стимулациски мерки придонесоа продажбата на возила да се зголеми двојно, во споредба со јануари минатата година.
Продажбата на патнички возила е зголемена за 18 отсто, во споредба со декември 2009 година.
Во јануари минатата година Кина со 735.000 продадени возила за првпат ги надмина САД во продажбата на автомобили.
Според проценките, минатата година во Кина биле продадени 13,6 милиони возила.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот