Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кина поседува 9,6 милијарди долари во странски компании

Go down

Кина поседува 9,6 милијарди долари во странски компании

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:57

Гигантскиот државен инвестициски фонд на Кина објави дека поседува акции во вредност од 9,6 милијарди долари во водечките американски компании како што се „Кока Кола“, „Епл“ и „Гудјир“.Ова е потврда дека Пекинг дел од своите девизни резерви кои изнесуваат 2,400 милијарди долари ги инвестира во купување на акции.
Сопственичкиот удел претежно е мал што е одраз на кинеската стратегија за одбегнување на политички чувствителни зделки.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот