Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Опел ќе скрати 8.300 работни места

Go down

Опел ќе скрати 8.300 работни места

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:56

Германската автомобилска компанија „Опел“ ќе скрати 8.300 работни места од вкупно 50.000 во Европа во рамките на планот за преструктуирање.Повеќе од половината откази ќе бидат поделени во Германија, соопшти директорот на компанијата, Ник Рејли.

Филијалата на американскиот гигант „Џенерал Моторс“ исто така потврди дека го затвора својот погон во Антверпен, што ќе резултира со отпуштање на 2.377 работници.

Опел ќе отпушти вкупно 3.911 работници во Германија, од кои 1.799 во Бохум, 862 Руселсхајм, 300 во Кајзерслаутерн. Останатите отпуштени се од администрацијата и одделите за продажба.

Шпанија, исто така, ќе биде засегната со скратувањето на 900 работни места во Сарагоса, како и Велика Британија каде ќе бидат отпуштени 519 лица.

Џенерал Моторс очекува да добие 2,7 милијарди евра државна помош за да ги оствари своите планови, потврди Рејли

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот