Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тојота и официјално повлекува 437 илјади Приуси во светот

Go down

Тојота и официјално повлекува 437 илјади Приуси во светот

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:55

Тојота ќе повлече 437 илјади Приуси и останати хибридни возила во светот поради проблеми со сопирачките.Претседателот на управата на Тојота, Акио Тојота во вторник објави дека компанијата се одлучила на повлекување бидејќи безбедноста на своите потрошувачи ја смета за приоритет.
Проблемите со сопирачките се дел од големите тешкотии на Тојота, која се обидува да го реши проблемот со педалот за гас кај 4,5 милиони свои автомобили во светот.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот