Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тојота повлекува 200.000 Приуси во Јапонија

Go down

Тојота повлекува 200.000 Приуси во Јапонија

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:53

Јапонскиот производител Тојота повлекува 200.000 хибридни автомобили Приус од Јапонија поради проблеми со сопирачките, а во вторник властите треба да ги соопштат плановите за можно повлекување на Приус и од САД.Од компанијата најавуваат дека претседателот на Тојота, Акио Тојота во текот на денот ќе одржи прес конференција за новинарите во седиштето на фирмата во Токио на која ќе ги објави плановите за повлекувањето на Приус, најпродаваниот бензинско-електричен хибрид во светот.
Вкупниот број на повлечени автомобили во светот може да достигне и до 436.000, јавува Ројтерс повикувајќи се на документ кој се уште не е објавен.
Според тоа, од Јапонија ќе бидат повлечени 223.000 возила, а во остатокот од светот 213.000 автомобили, од кои 150.000 во Северна Америка.
Новиот хибридни Приус во Јапонија и САД почна да се продава во мај минатата година. Повеќе од 170.000 нови Приуси се продадени досега во Јапонија, а околу 103.000 во САД.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот