Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Презентација на системот за идентификација на земјишни парцели

Go down

Презентација на системот за идентификација на земјишни парцели

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:52

Системот за идентификација на земјишни парцели – ЛПИС треба да биде презентиран во вторник во Скопје од страна на заменик –министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Перица Ивановски.Станува збор за систем за контрола на исплата на директните плаќања по површина и по култура. ЛПИС се воспоставува врз база на географски податоци , катастарски документи и други референтни материјали.

Овој интегриран систем за идентификација и контрола се користи и во земјите членки на ЕУ за пресметување на износот на субвенции кои треба да им се исплатат на земјоделците.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот