Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Светската криза го одложи автомобилскиот саем во Загреб

Go down

Светската криза го одложи автомобилскиот саем во Загреб

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:52

Откажан автомобилскиот саем во Загреб што требаше да започне кон крајот на Март.Како што јавуваат хрватските медиуми причина за одложување на саемот е поради тоа што, светска криза е длабоко навлезена во автомобилскиот пазар во Хрватска.

Иако организаторите нашле поевтин простор за изнајмување тоа сепак во целост не помогнало саемот да се одржи од 18- 28 Март.
Голем пад на побарувачката на автомобили годинава забележа Хрватска.
Според официјалните податоци во јануари вкупно се продадени 2.601 нови автомобили, што е за 37,5 проценти помалку од ланската година.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот