Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

ЕП гласа состав на комисијата на Баросо

Go down

ЕП гласа состав на комисијата на Баросо

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:48

Европскиот парламент денеска ќе гласа за новиот состав на Европската комисија (ЕК) .За потврдување на новиот кабинет на Баросо потребно е просто мнозинство во парламентот.
Се очекува дека парламентарците ќе и дадат зелено светло на комисијата, откако парламентарните одбори дадоа позитивно мислење за сите 26 кандидати за комесари.

Пред гласањето Баросо на европратениците ќе им ја презентира својата програма, како и новата екипа.

Кабинетот на Баросо треба да биде потврден и во Советот на Европската унија, по што се очекува утре и официјално да стап на должност
Утре Европарламентарците ќе го разгледуваат извештајот за напредокот на Македонија, како и извештаите за Хрватска и Турција.

Извештајот за Македонија, што го подготви словенечкиот пратеник Зоран Талер, го повикува Советот на ЕУ на самитот во март без одложувања да определи датум за почеток на претпристапните преговори.

Во врска со прашањето за името, извештајот ги повикува владите во Скопје и Атина, да ги засилат напорите за изнаоѓање на решение, додавајќи дека унијата треба да им помогне.

Македонските власти се повикуваат да ги забрзаат реформите на јавната управа и на судството, борбата против корупцијата и обезбедувањето на правата на жените и на малцинствата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот