Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Економската криза ги зголеми инфарктите во Шпаниј

Go down

Економската криза ги зголеми инфарктите во Шпаниј

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:46

Економската и финансиската криза го зголемува стресот кај шпанците, поради страв од неуспех на работното место, пренесуваат новинските агенции.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Покрај тоа што нема официјални податоци која е причината за порастот на инфарктите, докторите сметаат дека економската криза има влијание на срцевите заболувања.

Експертите објаснуваат дека без оглед на возраста, полот, ентитетот или етничка група, социјалните индикатори се поврзани со зголемениот ризик од срцев удар. Студиите покажуваат дека луѓето со ниско образование се подложни на финансиски проблеми и имаат трауматично искуство. Негативните емоции го зголемуваат крвниот притисок и го зголемуваат ризикот за срцев удар.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот