Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Во Амазон откриена древна цивилизација

Go down

Во Амазон откриена древна цивилизација

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:46

Бразилските археолози со помош на сателитски фотографии идентификувале 260 геоглифи, големи геометриски фигури нацртани на земјата. Геоглифите се видливи откако некои шуми беа уништени во дивата џунгла во Амазон.

[You must be registered and logged in to see this image.]

„Досега беше речиси невозможно да се забележат геоглифите, беа прекриени со густа шума“, изјави Денис Скан, професорка на Федералниот Универзитет во Белем во Бразил.

Научниците веруваат дека овие цртежи се направени од човечка рака и дека тука во 13 век живеела древна цивилизација.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот