Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Затворена најголемата зграда во светот

Go down

Затворена најголемата зграда во светот

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 16:30

Најголемата зграда во светот, што се наоѓа во Дубаи, неочекувано е затворена за јавноста само месец покасно по спектакуларното отворање.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Големата туристичка атракција во Соединетите Арапски Емирати е затворена вчера, на неодредено време. За набљудувањето од 828 метарскиот облакодерот “Бирџ Калиф“ што бил отворен за посетителите, како што наведува агенцијата АП, најмалку треба да се обвини електричната инсталација.

Меѓутоа, поради тоа што сопственикот на зградата за јавноста уште не пружил никакви информации, нејасно е дали е затворен остатокот од зградата со повеќе од 160 спратови, каде што има десеттина лифтови. Претходните недели, илјадници туристи чекале во редот да се искачат на врвот на облакодерот, каде што картата чини 27 долари.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот