Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Секс со животни и носи заработка на “жешката линија“

Go down

Секс со животни и носи заработка на “жешката линија“ Empty Секс со животни и носи заработка на “жешката линија“

Пишување by GBL on Вто Фед 09 2010, 15:14

Како последица на кризата, сексуалната индустрија и нема многу сериозни последици, а тоа е потврдено и со оваа приказна врзана со новата понуда на “жешките линии“ - приказните за полово општење со животни.

Секс со животни и носи заработка на “жешката линија“ Img61162386

Меѓу насловите во програмите за забавни активности за возрасни, кои се наплаќааат преку скапи импулси се наоѓаат и наслови како што се “Таа тоа го прави со доги“ или “Коњ и мистериозна дама“.

По мислење на многумина оваа нова понуда на жешките линии е на работ на легалитетот.

Се случувало и претходно, а сеуште знае да се случи за слушнеме или прочитаме за некој трагикомичен случај на полово општење со животни. Се случува тоа во светот, но забелеѓани вакви случаеви има и кај нас и тоа главно на просторите во Далмација.

Но, тоа не е се, бидејќи некои се досетиле дека разните зоофилски приказни може да ја заголицаат машката фантазија и на тој начин да заработат пари.

А изгледа дека приказните за осамените похотници кои со задоволство им се препуштаат на кучиња или коњи особено би ги заинтригирале.

Сексуалните терапевти целата оваа ситуација не ја гледаат како нешто алармантно, бидејќи е во влегувачки тренд и сепак се работи само за заработка на зоофилските жешки линии, без да се зголеми бројот на особи склони кон оваа врста секс.

Зоофили се оние лица кои на животните им даваат предност при полов контакт во однос на луѓето, по слободен избор, и процентот на нивно постоење е многу мал иако има и онакви кои тоа го потиснуваат, па не се вбројани во статистиката.

Психијатарот и сексуален терапевт Др. Горан Арбанас, претседател на Хрватското друѓтво за сексуална терапија објаснил дека случаите за полово општење со животни во Хрватска се вештачки и дека воопшто не станува збор за зоофилска склоност, бидејќи протагонистите се воглавно ментално ретардирани особи или алкохоличари.

Во својата пракса тој се сретнал со еден случај на вистинска зоофилија кога тој лекувал маж од неговата страст према кози. Инаку, како што тврди докторот, мажите најмногу се палат на кози и овци, а жените на кучиња.

“Од незначително мал процент зоофили, дури 90% се мажи и за зоофилијата не постои лекарство, туку единствениот спас е во системска терапија“, додал Др. Арбанас.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Секс со животни и носи заработка на “жешката линија“ Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот