Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Барса без четворица клучни дефанзивци на Винсенте Калдерон

Go down

Барса без четворица клучни дефанзивци на Винсенте Калдерон

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Пон Фед 08 2010, 23:23

Доста промени ќе претрпи дефанзивниот ред на Барселона во следниот
натпревар на светскиот шампион - идниот викенд против Атлетико Мадрид.


Тренерот Пеп Гвардиола нема да може да рачина на квартетот важни
дефанзивни фудбалери - Пике, Маркес, Јаја Туре и ДАни Алвеш. Првите
двајца заработија црвени картони и ќе имаат барем еден натпревар
санкција. Додека вторите двајца пак се повредени.

Бразилескиот
десен бек Даниел Алвеш да Силва заработи „зелена светлина“
пред средбата со ХЕтафе но според каталонските и мадридските медкиуми
сигурно ќе одсуствува од натпреварот на Винсенте Калдерон. Добра вест е
враќањето на капитенот Карлес Пујол кој што ја одлежа санкцијата.

Габи
Милито или Дмитро Чигрински ќе биде другиот централен дефанзивец. Како
десен бек добро одигра Максвел кој повторно ќе го замени ДАни Алвеш.
Незаменлив во левиот дел на одбраната е Ерик Абидал.

ослабената одбрана на Барселона ќе мора да се справи со двајцата најдобри напаѓачи во Примера - Кун Агуеро и Диего Форлан.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот