Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Македонија во групата Б за ЕП 2012

Go down

Македонија во групата Б за ЕП 2012 Empty Македонија во групата Б за ЕП 2012

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Пон Фед 08 2010, 22:52

Денеска во полскиот главен град Варшава беа ждребувани групите за
квалификациите за пласман на Европското фудбалско Првенство во Полска и
Украина кое ќе се одигра во 2012 година.Македонија во групата Б за ЕП 2012 Euro2012

Како помошници при извлекувањето на деветте групи се појавија
двајцата најмаркентни фудбалски имиња од Полска и Украина Збушек Боњек
и Андреј Шевченко, амбасадорите на првенството од двете држави како и
Секретарот на Уефа Џони Инфлантино.

Нашата селекција на ждребот
се најде во релативно лесна група во која носител е селекцијата на
Русија а од вториот шешир ја добивме селекцијата на Словачка која
релативно е послаба селекција од другите можни противници а пред нас
според баражот уште е и Република Ирска која се покажа во одлично
издание во бараж натпреварот со Франција.

Според баражот ова е
убедливо најнеатрактивната група што можевме да ја посакаме а воедно и
група во која апсолутен фаворит е селекцијата на Русија, ќе мораме
доста машки да излеземе на дуел со Словачка а особено со тимот на
Република Ирска.

Победниците од сите 9 групи по автоматизам го
обезбедуваат своето место на завршницата исто како и најдобрата
второпласирана екипа а останатите 8 второпласирани ке играат
дополнителни натпревари за пласман на ЕП.

Погледнете го целиот распоред на групите:
Група А
1. Германија
2. Турција
3. Австрија
4. Белгија
5. Казахстан
6. Азербејџан

Група B
1. Русија
2. Словачка
3. Република Ирска


4. МАКЕД ОНИЈА

5. Ерменија
6. АндораГрупа C
1. Италија
2. Србија
3. Северна Ирска
4. Словенија
5. Естонија
6. Фарските острови

Група D
1. Франција
2. Романија
3. Босна и Херцеговина
4. Белорусија
5. Албанија
6. Луксембург

Група Е
1. Холандија
2. Шведска
3. Финска
4. Унгарија
5. Молдавија
6. Сан Марино

Група Ф
1. Хрватска
2. Грција
3. Израл
4. Летонија
5. Грузија
6. Малта

Група G
1. Англија
2. Швајцарија
3. Бугарија
4. Велс
5. Црна Гора

Група H
1. Португалија
2. Данска
3. Норвешка
4. Кипар
5. Исланд

Група I
1. Шпанија
2. Чешка
3. Шкотска
4. Литванија
5. Лихтенштајн
BuDaLoTo_DeTe_
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение : Македонија во групата Б за ЕП 2012 Daring
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот