Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Интер повторно победува, Пандев повторно стрела

Go down

Интер повторно победува, Пандев повторно стрела Empty Интер повторно победува, Пандев повторно стрела

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Пон Фед 08 2010, 22:47

Интер го одигра и 11. натпревар поред без пораз, денеска нероазурите
го совладаа Каљари со 3-0 во натпревар од 24. коло на Серија А.Интер повторно победува, Пандев повторно стрела Pandev2345365


Шампионот го надигра гостинот во секој поглед и логично на тоа стигна
до трите поебни кои го носат уште понапред во борбата за титулата.
Прецизни за тимот од Милано беа Пандев, Самуел и Милито.

Гостите
пак од своја страна го забележаа првиот пораз од почетокот на Јануари
кога беа надиграни од Палермо по што во наредните 6 натпревари не знаеа
за пораз.

Уште во 6. минута Горан Пандев ја вжешти атмосферата
на Џузепе Меаца откривајќи го резултатот после недобрата интервенција
на гостинските дефанзивци. Занети се проби од десно, го проигра Ето чии
удар беше блокиран но топката дојде до нашиот репрезентативец за кој
што не беше никаков проблем да го донесе својот нов тим во водство од
1-0.

Ова беше третиот погодок за Пандев во сино-црниот дрес на тимот од Милано со што уште повеќе ја добива довербата од Жозе Мурињо.

Само
пет минути подоцна Валтер Самуел го зголеми водството на 2-0 откако тој
беше највисок во казнетиот простор на гостите по изведениот корнер.

На
денешниот натпревар Мурињо за прв пат го проба триото Ето - Милито -
Пандев и можеме да кажеме дека овој убиствен напат делуваше фантастично
а тоа се покажа при третиот погодок.

Имено на почетокот од
второто полувреме Самуел Ето фантастично го проигра Пандев кој што уште
подобро го уфрли Милито на десетина метри од гостинскиот гол а овој
рутирнирано го зголеми водството на 3-0.

Главниот конкурент за
титулата на Интер, тимот на Милан сеуште не може да дојде до победа, па
исто како и минатата недела така и сега росоњерите успеаа само да
освојат 1 поен на гостувањето кај Болоња завршувајќи го натпреварот со
резултат 0-0.

Во останатите денешни натпревари се сретнаа:

Аталанта - БАри 1:0
Џенова - Киево 1:0
Лацио - Катанија 0:1
Сиена - Сампдорија 1:2
Удинезе - Наполи 3:1
BuDaLoTo_DeTe_
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение : Интер повторно победува, Пандев повторно стрела Daring
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот