Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

МВР нема информации дали Вранишкоски е странски шпион

Go down

МВР нема информации дали Вранишкоски е странски шпион

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:47

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска нема информации дали расчинетиот владика на МПЦ, Јован Вранишкоски е шпион на грчките и српските разузнавачки службиЈанкулоска не е запознаена дали Вранишкоски добил дозвола за носење оружје од битолската полиција, како што обвини Народното движење на Македонија минатата недела.
„МВР не би требало и не би смеело да се впушти во реплики на секоја политичка партија. Прашањата кои се од значење за безбедноста на Македонија се наша секојдневна работа и ние со нив се занимаваме во редовна процедура“ рече Јанкулоска.
„Доколку оцениме дека има потреба да ја информираме јавноста кога станува збор за државната безбедност тоа ќе биде направено, но не на база на прозивки на политички партии и меѓусебни обвинувања“ додаде Јанкулоска.
Инаку, Вранишкоски вчера држеше Богослужба во Јовановата црква во Нижеполе. Тој уште не може да добие правен легитимитет во Македонија. Последната одлука на судот за него била уште еден доказ дека ние како земја сме биле далеку од демократијата.
„Моите настапи се јавни. Шпионите обично работат по други методи, конспиративно и не се покажуваат. Значи малку е неспоиво и затоа ми изгледа непристојно да одговарам на прашање кое само по себе е нелогично. Второ, можеби уште посуштинско е прашањето што може да се шпионира од Македонија за другите. Трето, каков пристап јас имам последните седум години со некакви служби во Македонија па да можам да поделам некакви тајни?“ изјави вчера Вранишкоски.
Тој и неговата црква се за лустрација и на црковните лица во Македонија.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот