Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Над 500 бомби извадени од Охридското Езеро

Go down

Над 500 бомби извадени од Охридското Езеро

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:45

Повеќе од петстотини неексплодирани бомби се извадени од водите на Охридското Езеро во досегашниот тек на акцијата што ја спроведува Дирекцијата за заштита и спасување.Експлозивните направи потекнуваат од првата и од втората светска војна, а акцијата за деминирање се изведува кај пристаништето во Охрид и кај селото Пештани

Донатор на активностите е Министерството за надворешни работи на САД, а покровител е Меѓународниот фонд за деминирање и помош на жртвите од мини.

Во операцијата за чистење на Охридското Езеро, што ќе трае до 21 февруари, логистички се вклучени и МВР и Министерството за одбрана.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот