Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Управувањето со човечките ресурси - основа за успешно полициско уредување

Go down

Управувањето со човечките ресурси - основа за успешно полициско уредување

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:43

Стратешкото управување со човечките ресурси е комплексен процес што е основа за успешно полициско уредување.Ова го изјави министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска која заедно со американскиот амбасадор Филип Рикер присуствуваше на промоцијата на обуката за „Важноста на човечките ресурси за успешна организација со преглед“, во организација на ICITAP програмата на Амбасадата на САД во Македонија.
„Принципите на рамноправност, отвореност и транспарентност соодветна на потребите на персоналот, се основните вредности според кои се водевме во развојот на човековите ресурси. Нашиот императив е создавање на професионален персонал кој ќе напреднува во развојот врз база на своите знаења, капацитети и заслуги“ рече Јанкулоска.
Според Рикер, воведувањето на одредбата за управување со човечките ресурси во Законот за внатрешни работи е доста значајна за да се избегнат непотребни трансфери во вработувањето, кои ќе доведат до слаб морал и слаби реформи во полицијата.
МВР веќе ја подготвиле информацијата до Владата за набавување на апарат за да се надмине проблемот со издавањето на пасоши и лични документи.
Владата треба да одлучи дали решението е најсоодветно, какви ќе бидат финансиските импликации и начинот на спроведувањето на постапката.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот