Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Лаура Чинчиља нов претседател на Костарика

Go down

Лаура Чинчиља нов претседател на Костарика

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:25

Јужноамериканската држава Костарика за прв пат во својата историја доби жена за претседател на државата, јавија агенциите.Лаура Чинчиља од владеачката Национал-либерална партија освои 47 отсто од гласовите, двапати повеќе од второпласираниот кандидат.
За победа во првиот круг на претседателските избори во оваа земја потребни се 40 отсто од гласовите.
Новата шефица на државата важи за конзервативна политичарка која се противи на абортусот и хомосексуалните бракови.
Костарика е петта јужноамериканска држава, по Никарагва, Панама, Чиле и Аргентина која изгласа жена за претседател на државата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот