Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Британија ги заострува условите за студентски визи

Go down

Британија ги заострува условите за студентски визи

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:24

Велика Британија соопшти дека ќе ги заостри правилата за издавање на студентски визи, за да ги спречи оние што ги злоупотребуваат прописите и работат илегално.Ова го соопшти британскиот секретар за внатрешни работи Ален Џонсон, додавајќи дека има голем број возрасни, а не млади, кои не доаѓаат да студираат на британските универзитети, туку на кратки курсеви.
Џонсон смета дека голем дел од нив се измамници и новите мерки против нив ќе бидат најстрого применувани.
Според новите прописи, оние што доаѓаат во Британија на курсеви покуси од шест месеци нема да можат со себе да го донесат семејството.
Истовремено ќе биде намален дозволениот број на работни часови за странските студенти од 20 на 10 неделно, а од нив ќе се бара повисоко ниво на познавање на англискиот јазик.
Џонсон додаде дека и натаму во Британија се добредојдени „вистинските студенти“.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот