Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Најмалку петмина загинати во експлозија во САД

Go down

Најмалку петмина загинати во експлозија во САД

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:23

Најмалку пет лица загинале, а 12 биле повредени во експлозија во електрана во САД, што се случи вчера попладне по средноевропско време.Властите стравуваа дека бројот на жртвите не е конечен, бидејќи во времето на експлозијата во централата и нејзината околина имало околу 200 луѓе, а медиумите синоќа, повикувајќи се на болнички извори, јавија дека загинале 50 лица.
Причините за експлозијата во електраната Клин Поуер Плант во Мидлтаун во американската држава Конектикат се уште се испитуваат, а градоначалникот Себастиан Џулијано ги отфрли вандализмот и тероризмот.
Според локалните власти експлозијата за случила за време на тестирање на плинската инсталација и чистењето на цевките во централата, која е во фаза на градба.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот