Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Хаити - бројот на жртви достигна до 250.000 лица

Go down

Хаити - бројот на жртви достигна до 250.000 лица

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:22

Претседателот на Хаити, Рене Превал изјави дека бројот на жртвите во земјотресот на 12 јануари достигнал до 250.000 лица, а бројот на бездомници изнесува околу еден милион лица
Превал нагласи дека е потребно до крајот на месецот на бездомниците да им се обезбеди покрив над главата, поради тоа што во март започнува сезоната на дождови.

Вчера неколку илјади луѓе вчера организираа протести поради корупција во поделбата на меѓународната помош за погодените од катастрофата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот