Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Невработеноста во Чешка и натаму расте

Go down

Невработеноста во Чешка и натаму расте

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:18

Чешката економија полека се извлекува од рецесија, но невработеноста и понатаму растеВо текот на јануари бројот на невработени се искачил од 9,2 на 9,8 отсто, соопшти денеска чешката влада.
На крајот на јануари, во Бирото за вработување биле пријавени 574.226 невработени лица што е за 176.165 повеќе во однос на истиот месец лани.
Последните прогнози на Министерството за финансии предвидуваат раст на чешката економија за 1,3 отсто за оваа и 2,6 проценти за следната година.
Меѓутоа, и натаму се очекува зголемување на бројот на невработени во текот на оваа година, јавуваат светските медиуми.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот