Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Франција очекува раст од 0,5 отсто во првото тромесечј

Go down

Франција очекува раст од 0,5 отсто во првото тромесечј

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:16

Бруто-домашниот производ (БДП) на Франција се очекува да забележи раст од 0,5 отсто во првото тромесечје на 2010 година, се вели во прогнозата објавена денеска на централната банка.Согласно последните предвидувања на Националниот институт за статистика, заживувањето на француската економија во 2010 година, ќе биде „тешко и кревко“ со раст од 0,3 - 0,4 отсто месечно до средината на годината.

Неодамна владата ја корегираше прогнозата за раст на БДП од 0,75 на 1,4 отсто во ревидираниот предлог - буџет.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот