Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Обама: Економијата на САД во пораст

Go down

Обама: Економијата на САД во пораст

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:16

Американскиот претседател Барак Обама соопшти дека економијата на САД е во пораст.„Гледаме како економијата одново расте, но сепак растот не е со таков интензитет каков што посакувавме“ изјавил Обама за американските медиуми.
Компаниите повторно вработуваат луѓе, невработеноста падна на 9,7 проценти во јануари и е на пониско ниво од декември минатата година кога според министерството за труд изнесуваше 10 отсто. Економскиот раст на САД достигна 5,7 проценти во последното тромесечје на 2009 година.
Кон средината на овој месец се очекува Обама да се сретне со републиканците во Белиот дом за да разговараат за новите реформи во здравството. /

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот