Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

„Московијада“ на македонски јази

Go down

„Московијада“ на македонски јази

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:15

Романот „Московијада“ од рускиот писател Јуриј Андруховиќ преведен и на македонски јазик, издадено од „Македонска реч“ од Скопје.„Московијада“ е постмодернистичка проза, а го отсликува залезот на Советскиот Сојуз, разнобојничкото подземје на московскиот режим.
Андруховиќ покрај неговите романи, редовно објавува есеи во тријазичниот руски неделник „Зеркало Недели“, каде што неговите текстови излегуваат на украински, руски и на англиски јазик.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот