Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Викенд фудбалски преглед

Go down

Викенд фудбалски преглед Empty Викенд фудбалски преглед

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:13

Во натпреварот од 23-то коло во Серија А, тимот на Интер триумфираше со резултат 3:0 над Каљари, благодарение на головите на Горан Пандев, Волтер Самуел и Диего Милито на кој асистираше Пандев.

Викенд фудбалски преглед Get

Со одличната игра Пандев се најде во тимот на колото во Италија заедно со Антонио ди Натале во нападот.

Во прилог преглед резултатите од најсилните лиги во Европа:

Италијанска Серија А:
Палермо- Парма 2:1 (Кавани 63’ Бијабиани 72’ Смплисио 87’)
Ливорно- Јувантус 1:1 (Филипини 26’ Легротаље 47’)
Аталанта- Бари 1:0 ( Тирибоки 83’)
Болоња- Милан 0:0
Џенова- Киево 1:0 (Роси 63’)
Интер- Каљари ( Пандев 6’ Самуел 20’ Милито 47’)
Лацио- Катанија 0:1 (Лопез 63’)
Сиена- Сампдорија 1:2 (Гасталдело 3’ Пози 77’ Макарони 82’)
Удинезе- Наполи 3:1 ( Ди Натале 7’ 90’ 93’ Маџо 21’)
Фиорентина- Рома (Вучиниќ 82’)

Англиска премиер лига:
Ливерпул- Евертон 1:0 (Кајт 55’)
Болтон- Фулам 0:0
Барнли- Вест Хем 2:1 (Нагет 14’ Фокс 55’ Илан 81’)
Хал- Манчестер Сити 2:1 (Алтидор 31’ Боатенг 54’ Адебајор 59’)
Манчестер Јунајтед- Портсмут 5:0 (Руни 40’ Боре 45’аг Хјуз 59’аг Бербатов 62’ Вилсон 62’аг)
Стоук- Блекбурн 3:0 (Хигинботам 8’ Сидибе 45’ Етерингтон 67’)
Сандерленд- Виган 1:1 (Диаме 20’ Џонс 64’)
Тотенхем- Астон Вила 0:0
Бирмингам- Вулверхемптон 2:1 (Дојл 42’ Филипс 80’ 85’)
Челзи- Арсенал 2:0 (Дрогба 8’ 23’)

Германска Бундес лига:
Вердер Бремен- Херта 2:1 (Мартин 66’ Гекас 68’ Пизаро 81’)
Келн- Хамбургер 3:3 (Јансен 2’ Мохамед 31’ Петрич 36’ 49’п Новаковиќ 75’ Чихи 88’)
Бохум- Баерн Леверкузен 1:1 (Дердијок 45’ Дедиќ 68’)
Фрајбург- Шалке 0:0
Хофенхајм- Хановер 2:1 (Едуардо 35’ Салиховиќ 40’п Коне 57’)
Волфсбург- Баерн Минхен 1:3 (Робен 2’ Ван Бајтен 26’ Барцаљи 57’аг Графите 90’)
Нинберг- Штудгарт 1:2 (Гебхарт 22’ Буњаку 60’ Хилберт 87’)
Мајнц- Михенглазбах 1:0 (Свенсон 44’)
Борусија Дортмунд- Ајнтрахт Франкфурт 2:3 (Келер 8’ Хумелс 17’ Бариос 57’ Јунг 65’ Мејер 74’)

Шпанска Ла Примера:
Валенсија- Ваљадолид 2:0 (Банега 8’ Вила 29’)
Барселона- Гетафе 2:1 (Меси 6’ Ернандез 67’ Солдадо 90’п)
Реал Мадрид- Еспањол 3:0 (Рамос 5’ Кака 30’ Игуаин 90’)
Алмерија- Спортинг Хихон 3:1 (Кастро 12’ Крусат 14’п Доминго 43’ Сантос 80’)
Атлетик Билбао- Ерез 3:2 (Муниаин 2’ Морено 10’ Бермехо 41’ Лоренте 65’ 86’)
Малага- Депортиво Ла Коруња 0:0
Маљорка- Виљреал 1:0 (Нунес 81’)
Осасуна- Тенерифе 1:0 (Аранда 47’)
Зарагоса- Севиља 2:1 (Контини 31’ Кануте 34’ Негредо 40’аг)
Расинг Сантандер- Атлетико Мадрид 1:1 (Форлан 24’ Колса 36’)

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Викенд фудбалски преглед Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот