Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ванкувер ќе направи место и за пушачите

Go down

Ванкувер ќе направи место и за пушачите Empty Ванкувер ќе направи место и за пушачите

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:12

Планот на градот Ванкувер за олимписки град каде ќе биде забрането пушење не се оствари откако организаторите на Зимската олимпијада изјавија дека треба да мислат и на пушачите, особено на посетителите од Европа.

Ванкувер ќе направи место и за пушачите Get

„Треба да му посакаме добредојде на светот со отворени раце а не да им наложуваме правила како да го живеат животот ден за ден“ изјави градоначалникот на Ванкувер, Грегор Робертсон.
Сепак, пушењето ќе биде забрането во сите затворени сали каде што ќе се одржуваат натпреварувањата, па организаторите ќе мораат да приспособат одделни простории во затворените сали наменети за сите пушачи. Исто така пушењето ќе биде забрането во сите барови и ресторани во градот.
Пушењето ќе биде дозволено на сите натпреварувања кои ќе се одржуваат на отворено, но сепак организаторите побараа пушачите да имаат почит кон луѓето околу нив.
Ванкувер е познат по тоа што е толерантен кон пушачите на канабис, кои можат да дојдат до марихуана со специјална картичка која ја издава владата но само за медицински цели.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Ванкувер ќе направи место и за пушачите Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот