Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

„Пауербоут П1“ натпреварувањето започнува во април

Go down

„Пауербоут П1“ натпреварувањето започнува во април Empty „Пауербоут П1“ натпреварувањето започнува во април

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 16:10

Престижното спортско натпреварување на Формула 1 на вода оваа година за прв пат ќе се одржи во Сплит, Хрватска од 16 до 19 април.

„Пауербоут П1“ натпреварувањето започнува во април Get

Пауербоут П1 е водечки светски наутички мотоспорт во кој тимовите во класите Ф4СА, Еволушн и Супер поинт се тркаат со брзина од повеќе од 200 км на час, со двомоторни глисери долги 13 метри и тешки 7 тона.
Во осмата сезона која ќе се одржи оваа година во Сплит ќе се натпреваруваат 40 тима во сите споменати класи, преносите од трките ќе се емитуваат во преку 190 земји во светот, а преносите ќе ги вршат спортски канали како што се Еуроспорт и Скај спортс.
Пауербоут П1 натпреварувањето ќе биде гледано и во земјите од регионот: Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Словенија и Македонија.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : „Пауербоут П1“ натпреварувањето започнува во април Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот