Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

20 работи кои докажано ве фрлаат на колена!

Go down

20 работи кои докажано ве фрлаат на колена! Empty 20 работи кои докажано ве фрлаат на колена!

Пишување by GBL on Пон Фед 08 2010, 15:51

Да видите маж кој ви се допаѓа и не е толку ретка појава како онаа кога ќе упознаете претставник од спротивниот пол поради кој ви се треста колената. Ви откриваме 20 работи кои мажите и жените ги сметаат за неодоливи.

20 работи кои докажано ве фрлаат на колена! Sex-life

Убавото тело е прво на листата на приоритети кај мажите.

Студијата во која биле вклучени вкупно 4.000 испитаници, покажала дека мнозинство жени за неодоливо го сметаат долгиот контакт со очите и силните машки раце.

Мажите пак вклучени во анкетата изразиле малку посуптилни критериуми, велејќи дека убавото тело е измамено со добро деколте.

Жените како важни особини на неодолив маж ги истакнале великодушноста, интелегенцијата, сочуството како и доброто тело, сексуалната умешност и добрата комуникација со деца.

Духовитоста како посакувана особина е на високо место и на машката и на жеснката листа.

‘‘Сакавме да откриеме што навистина чини некој неодолив за спротивниот пол, она што го разликува од само привлечен‘‘, објаснил водителот на спроведеното истражување.

‘‘Откривме дека ретка комбинација на особини, најчесто едноставни психички и физички карактеристики, во одредена комбинација предизвикуваат паѓање на колена. Она што сите ние можеме да го заклучиме од овие резултати е дека луѓето би требале да го искористат моментот кога запознаваат некој неодолив бидејќи тоа не се случува често.‘‘

Зачинете ја предиграта да биде подобра и од сексот

Откриено е и дека Британците во просек најмалку два пати дневно здогледуваат некој кој им се допаѓа, но некој неодолив, само два пати во животот.

20 работи неодоливи за жените:

1.Насмевка
2.Смисла за хумор
3.Внимателност
4.Великодушност
5.Интелегенција
6.Сочувствителност
7.Способност за хумор на својат сметка
8.Дрскост
9.Љубов према семејството
10.Цврсто тело
11.Пазливост
12.Малку подолг поглед
13.Страственост
14.Цврсти подлактици
15.Добар однос со деца
16.Позитивност
17.ДОбар изглед во одело
18.Доверлив
19.Широки рамења
20.Неколку дена стара брада

20 работи неодоливи за мажите:

1.Убаво тело
2.Деколте
3.Смисла за хумор
4.Широка насмевка
5.Прифаќање на нивниот хумор
6.Хулахопки и халтери
7.Сладок осмех
8.Убав мирис
9.Способност да се смеат на свој рачун
10.Самодоверба
11.Кратки сукњи
12.Чизми над колена
13.Изглед на девојка од соседството
14.Итрост
15.Долги нозе
16.Оптимистка
17.Особина на добра слушателка
18.Интелектуална
19.Магичен поглед
20.Добро управување со пари

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : 20 работи кои докажано ве фрлаат на колена! Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот