Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тачи: ДПА не се враќа во Собранието

Go down

Тачи: ДПА не се враќа во Собранието

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 20:05

"Не размислуваме да се вратиме во Парламентот", одговори денеска лидерот на ДПА Мендух Тачи на вчерашниот повик на претседателот на Собранието Трајко Вељановски.Според Тачи, бојкотот на ДПА не е техничка работа.
„Тоа е политички и етнички бојкот“, рече Тачи, додавајќи дека „одговорноста за изземањето на политичкиот дијалог на ДПА е кај Премиерот“.
За Тачи, техничките трикови, како што се одземањето на мандатите не се загрижувачки, зашто истите ги добиле од избирачите.
Во однос на изградбата на центарот на Скопје, Тачи смета дека таа ќе ги остави граѓаните на Македонија во тешка финансиска состојба, од која не ќе може да ги извлече ниту следната Влада.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот