Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Меџити: „Скопје 2014“ е регресивен проект

Go down

Меџити: „Скопје 2014“ е регресивен проект

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 20:03

Проектот за новиот лик на центарот на Скопје до 2014 година е регресивен, изјави за албанската телевизија Топ Ченал потпретседателот на ДУИ Изет Меџити.
Промовираниот нов лик на центарот на Скопје е политички памфлет со кој се продлабочуваат етничките поделби, меѓу Македонците и Албанците, рече Меџити за проектот „Скопје 2014“.
Неопфаќањето на ниту еден албански симбол или пак, историски момент на Албанците во новото решение за центарот на Скопје е неприфатливо за Албанците во Македонија, оценуваат медиумите во Тирана.
Тие нагласуваат дека против проектот што го финансира владата се сите политички партии на Албанците во Македонија, како и најголемата опозициска партија СДСМ.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот