Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Отежнат сообраќај на планинските превои

Go down

Отежнат сообраќај на планинските превои

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 20:02

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата, се одвива отежнато поради влажните коловози во пониските делови од врнежи од дожд, и на повисоките места има врнежи од снег.Кашест снег со има на коловозите на сите планински превои во западна и југозападна Македонија, како и на патните правци Тетово - Попова Шапка и Страцин - Крива Паланка.

На возачите им се препорачува крајно внимателно возење, прилагодување на брзината на движење на влажните коловози и одржување на потребното растојание помеѓу возилата.

Внимателно возење се препорачува и низ клисурите и засеците, особено на патниот правец Маврово - Дебар, каде е најчеста појавата на одрони и лизгања на земјиште.

Интензитетот на сообраќај е умерен надвор од градските средини. Зголемен интензитет се очекува кон зимските туристички места.

На граничните премини нема подолги чекања. Зголемена фреквенција на возила се очекува на премините со соседна Грција за излез од Македонија. Напомена дека информацијата се однесува само за македонскиот дел од премините.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот