Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Првите пензионери од владиниот проект заминуваат на бања

Go down

Првите пензионери од владиниот проект заминуваат на бања

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 20:00

рвата група од околу 500 пензионери од вкупно планираните 10 илјади денеска го започнуваат седумдневното бањско лекување.Пензионерите, според договорот што деновиве го потпишаа министерот за труд и социјална политика Џељаљ Бајрами и сопствениците на четири бањи во Македонија, ќе добијат три платени оброци на ден и обезбедена редовна медицинска бања.
Според проценките престојот на околу 10 илјади пензионери во Дебарски Бањи, Негорски Бањи, Катлановска Бања и Бањата Банско, ќе чини 90 милиони денари.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот