Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ештон за интеграција на сите балкански држави

Go down

Ештон за интеграција на сите балкански држави

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 19:58

Брисел сака да обезбеди сите земји од Западен Балкан да бидат успешни на патот на интеграцијата во Европската унија (ЕУ).Ова денеска во рамките на безбедносната конференција во Минхен го изјави високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон.
Напредокот на тој пат зависи од текот на реформите во државите од Западен Балкан, рече Ештон, додавајќи дека „некои земји напредуваат побргу од другите“.
Таа на собирот потсети дека Брисел за рекордно кусо време реагираше на земјотресот на Хаити, а зборуваше и за ангажираноста на ЕУ во Авганистан, Блискиот исток, сомалиските пирати.
Сепак ЕУ има примарна одговорност спрема соседите, рече Ештон, додавајќи дека меѓународниот кредибилитет на Унијата зависи од нејзината работа со соседите.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот