Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дипломатски преговори за посета на Борис Тадиќ на Албанија

Go down

Дипломатски преговори за посета на Борис Тадиќ на Албанија

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 19:57

Албанија преку дипломатски канали се обидува да организира посета на српскиот претседател Борис Тадиќ на Тирана.Албанскиот амбасадор во Белград Шпетим Чауши, во изјава за албанските медиуми, наведува дека на неговата средба со Тадиќ, била нагласена потребата од зголемување на билатералната соработка меѓу Тирана и Белград и е најавено скорешно потпишување на повеќе меѓудржавни договори.

На средбата станало збор и за посетата на албанскиот вицепремиер и шеф на дипломатијата Илир Мета на Белград, во интерес на зголемување на соработката битна за интегрирањето на двете земји во Европската унија.

Во врска со Косово, Чауши рече дека позициите на двете земји се познати.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот