Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Server Eurobattle Net

Go down

Server Eurobattle Net

Пишување by Kosta on Саб Мај 26 2007, 03:52

Eurobattle net го смени patch - от од 1.20e на 1.21, т.е. не можете да играте на battle net повеќе со 1.20e. Потребен ви е patch - от 1.21.

Се обидов да соберам се што ви треба за да ја напраите верзијата 1.21 и да можете да играте на battle net (ПРЕТХОДНО МОРА ДА ЈА ИМАТЕ ВЕРЗИЈА 1.20е).

Пред се мора да го спуштите овој patch:

http://koste.bravehost.com/warcraft%20patch%201.21a.rar


Прво мора да го отпаковате !!!
Потоа во тој фолдер има неколку фајлови кои се нумерирани пред името според редослед по кој треба да се извршат (тоа што треба да го направите).

Прво фолдерот со бројче 1, пред името, отворете го и од него земете ги двата фајлој и копирајте ги таму каде што сте ја инсталирале Warcraft 3.

Потоа снимајте го patchot (фајлот со бројче 2 пред името)

Потоа фајлот со бројче 3 пред името.

Потоа земете ги фајловите од фолдерот со бројче 4 пред името и копирајте ги таму каде што сте ја инсталирале Warcraft 3.

И на крај (ВАЖНО !!!) повторно снимајте го фајлот со бројче 3.

Се надевам дека во се ова ќе успеете.

Ако имате некои проблеми и после сите извршени чекори пишете.


Последната промена е направена од на Саб Aвг 18 2007, 03:03. Мислењето е променето 4 пати.
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Имаш утка

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Мај 26 2007, 10:53

Во фолдерот кој се симнува нема фајл со реден број 3. фајлот w3battle_121a се активира најпоследен од сите.

Че те оперев, прво не ми работеше Smile
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Server Battle Net

Пишување by Kosta on Саб Мај 26 2007, 19:56

Сум заборавил да стаам „3“ пред името сега го изменав и мислам дека е се ок. Laughing

Опервење !!!
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Server Eurobattle Net

Пишување by PsyTrip on Чет Мај 31 2007, 19:28

Lee brat kako da se naucam da igram toa War Craft ili Dota kako ja vikate ?? Very Happy:D:D:D
avatar
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Server Eurobattle Net

Пишување by Ivcak on Нед Јун 03 2007, 18:53

PsyTrip напиша:Lee brat kako da se naucam da igram toa War Craft ili Dota kako ja vikate ?? Very Happy:D:D:D

lele nemoj ziti se ke se zarazis neznaes koja zaraza e Smile)
avatar
Ivcak
Модератор
Модератор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 94
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Skopje Macedonia
Ден на регистрирање : 2007-05-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Server Eurobattle Net

Пишување by MaX on Чет Јун 21 2007, 02:33

Brat fala mnogu za ova da ne bevte vie (kosta i ace) ke nemav dota.Fala vi mnogu.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Server Eurobattle Net

Пишување by Kosta on Чет Јун 21 2007, 04:29

MaX напиша:Brat fala mnogu za ova da ne bevte vie (kosta i ace) ke nemav dota.Fala vi mnogu.

Затоа сме тука Laughing Важно сега се е во ред така?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Server Eurobattle Net

Пишување by Александар on Чет Јун 21 2007, 17:31

np max4e castese pijacka za mestenjeto Very Happy hehe

nema na sto, a sega sledi igrata na decenijata RF-extreme
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Server Eurobattle Net

Пишување by MaX on Чет Јун 21 2007, 18:35

Sargeras напиша:np max4e castese pijacka za mestenjeto Very Happy hehe

nema na sto, a sega sledi igrata na decenijata RF-extreme

Хехе ,фала фала однапред
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Server Eurobattle Net

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот