Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Србија прва кај новиот еврокомесар за проширување

Go down

Србија прва кај новиот еврокомесар за проширување

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 19:56

Новиот комесар за проширување на Европската унија(ЕУ) Штефан Филе ќе прими делегација од Србија во четврток, веднаш по стапувањето на должност, најави српскиот вицепремиер Божидар Ѓелиќ.„Делегацијата на Србија ќе биде прва од земјите кандидати за членство во ЕУ, која веднаш по стапувањето на должноста во Брисел, ќе биде примена од новиот комесар за проширување“, рече Ѓелиќ за српските гласила.
Филе ќе биде избран во среда, а веќе во четврток ќе разговараме за „зеленото светло“ за Србија, рече Ѓелиќ, додавајќи дека тоа најверојатно нема да биде дадено напролет.
На нас останува да се трудиме, да лобираме и да поднесуваме докази за нашата посветеност кон евроинтеграциите, нагласи Ѓелиќ.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот