Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Речиси сто свештеници обвинети за сексуално злоставување

Go down

Речиси сто свештеници обвинети за сексуално злоставување

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 19:55

Вкупно 94 припадници на свештенството и луѓе вработени во католичките институции во Германија од 1995 година досега се осомничени за сексуално малтретирање.Според истражувањето на германскиот неделник Шпигел, во 27 католички општини во земјата, само 30 случаи се судски процесуирани, бидејќи останатите биле застарени.
Моментално за сексуално малтретирање се обвинети десетина припадници на германската католичката црква.
Германија изминатите недели беше шокирана од низа случаи на сексуално злоставување извршено од страна на католички свештеници. Повеќе од 20 поранешни студенти на престижното училиште Канисисус Колеџ пријавиле дека поранешните учители ги злоставувале, а пријавени се повеќе случаи во други германски градови, кои ги извршиле свештеници.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот