Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Австралија и Кина потпишаа рекорден договор за извоз на јаглен

Go down

Австралија и Кина потпишаа рекорден договор за извоз на јаглен

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 19:50

Австралиската рударска компанија Resourcehouse, објави во саботата дека потпишала договор со Кина за извоз на јаглен, вреден 60 милијарди американски долари и истиот го смета за „најважниот договор за извоз“ во земјата.Претседателот на Resourcehouse, Клив Палмерс, изјави дека компанијата потпишала 20 годишен договор со China Power International Development (CPI), која годишно ќе добива по 30 милиони тони јаглен од рудникот во државата Квинсленд, на североисточниот дел на Австралија.

„Овој договор со CPI, е најважниот договор кој Австралија било кога го потпишала,“ пишува во соопштението на Клив Палмерс.

Премиерката на Квинсленд, Ана Блик, изјави за медиумите дека оваа соработка би можела да отвори повеќе десетици илјади работни места и да оствари повеќе од 700 милиони долари приход, на годишно ниво.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот