Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Иран отвори две нови фабрики за производство на ракети

Go down

Иран отвори две нови фабрики за производство на ракети

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 19:49

Две нови фабрики за производство на проектили отвори денеска во Иран министерот за одбрана Ахмад Вахиди, соопшти државната телевизија.Во првата фабрика ќе се произведуваат ракети земја-воздух од типот „каем“, што може да се користат за стрелање врз непријателски хеликоптери, додека во втората фабрика ќе се произведуваат антиракетни проектили од типот „туфан 5“, наменети за уништување тенкови и оклопни возила.

Отворањето на новите фабрики е во рамки на одбележувањето на 31. годишнината од победата на Исламската револуција, неколку дена пред централната прослава закажана за 11. февруари.

Иран во средата успешно лансираше и вселенска ракета ковосгар 3, која носеше експериментална капсула.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот