Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Србинот кој на Хаг му достави снимка од масакрот во Сребреница без азил

Go down

Србинот кој на Хаг му достави снимка од масакрот во Сребреница без азил

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 19:48

Австриските власти втор пат одбија да му дадат азил на српскиот државјанин Јован Мирило кој во Хашкиот суд достави видео снимка за масакрот во Сребреница.На ова укажа Организацијата за заштита на човековите права „Amnesty International“, додавајќи дека Јован Мирило и неговото семејство би можеле да бидат протерани од Австрија за неколку недели, доколку судот не пресуди во нивна корист.
Мирило е добитник на наградата „Бруно Крајски“, за придонес за дознавање на вистината за масакрот на 8.000 муслимани во Сребреница, во 1995 година.
Тој, за австриските гласила изјави дека стравува за својот живот ако се врати во Србија, каде веќе му се заканувале, пред да побегне во Австрија во 2007 година.
Мирило потсети дека братот на сопственикот на видеоснимката, доставена до Хашкиот трибунал, бил протеран од Холандија, како и дека е убиен во април лани.
На снимката е прикажано убиство на шестмина муслимански мажи од страна на српската паравојска во Сребреница.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот