Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Џон Тери не е повеќе капитен на Англија

Go down

Џон Тери не е повеќе капитен на Англија Empty Џон Тери не е повеќе капитен на Англија

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 19:46

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација Фабио Капело му ја одзема капитенската лента на Џон Тери, откако во јавноста се појави неговата прељубничка афера.

Џон Тери не е повеќе капитен на Англија Get

По вчерашниот состанок на Капело со Тери во четири очи, што траел само 12 минути, беше соопштено дека Тери повеќе не е капитен.

„По многу размислување донесов одлука, и го ослободив Тери од капитенската функција. Тој како фудбалер беше позитивен пример со однесувањето, во предвид морав да ги земам и останатите работи и да донесам најдобра одлука за англиската репрезентација. Џон прв го информирав за тоа“, рече Капело во обраќањето до јавноста.

Тери ја носеше капитенската лента од август 2006. година, кога го замени Дејвид Бекам. Можен кандидат за наследник на Тери е Рио Фердинанд.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Џон Тери не е повеќе капитен на Англија Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот