Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Хакер успеал да ја пробие сметката на Роналдињо

Go down

Хакер успеал да ја пробие сметката на Роналдињо

Пишување by GBL on Саб Фед 06 2010, 19:40

Шпански хакер успеал да ја пробие сметката на ѕвездата на Милан, Роналдињо.„Спорт“ пренесува дека хакерот се обидел тоа да го направи преку меилот на неговата мајка и успеал да стигне до сметките на Роналдињо.

Потоа тој се обидел да си испрати 800.000 евра од сметката на Роналдињо, но сепак дошло до компликации.

Сепак Бразилецот имал поставено лимит од 35.000 евра и тоа ги актиирало службите во банката со што го откриле случајот.

Хакерот е фатен во Барселона и му е досудено 3-годишен затвор и парична казна од 12.000 евра.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот